(...) B. Attila, aki a gyilkosság napján egy bagaméri szalonnasütésre vitte a vádlottat, az ügyész kérdésére elmondta: rendszeresen játszottak szerepjátékokat, legalább havonta egyszer a játék témája gyilkosság volt. Ezekben mindig részt vett S. Sándor is. A további tanúk – akik mind részt vettek az ominózus szalonnasütésen –, is megerősítették, hogy többnyire szerepjátékokat játszottak, amikor együtt voltak.
Nagy Antal bíró kérdéseire a meghallgatottak egyebek között elmondták: bármi lehetett a szerepjátékok témája, a bűncselekmények mellett ilyen volt például a kincskeresés, vagy vadászat az erdőben. S. Sándor vádlott kérdésére, miszerint tapasztalták-e azt, hogy a játékok során bárki agresszíven viselkedett, vagy megölte volna családtagját, valamennyi tanú egyértelmű nemmel válaszolt. Az egyik tanú megjegyezte: a játékok során nem az volt a cél, hogy valakit elpusztítsanak, de a cél érdekében manipulálták egymást.(...)
Kíváncsi lennék, hogy a "szerepjáték", mint tevékenység vajon hogyan csapódhatott le a hatóságok és a t. Bíróság fejében? Elképzelhető, hogy egyfajta előkészületi cselekményként értékelik? Teljes cikk itt